• +90 212 251 19 47

  • +90 212 293 66 25

Renk Körlüğü Testi

Gerçekçi görünümlü ve doğru renk kodları kullanılarak tasarlanmış orijinal İshihara renk testi ile birebir uyumlu renklerde renk körlüğü testi. Hastane ve tüm sağlık kurumlarında kullanılan standart test! Resimlerin orijinal ebatlı ve yüksek çözünürlü birebir test plakasıdır. Açılan test plakasını inceledikten sonra alt taraftaki butondan teste devam edebilirsiniz. Renk körlüğü testi uygularken bilgisayar ekranının gün ışığı almamasına dikkat ediniz! Daha güvenilir bir sonuç için bilgisayarınızın ekranını parlama yapmamalıdır. Test cevap ve açıklamaları test plakalarının hemen altında bulunmaktadır.

Resimde görülen rakam 12'dir. Genel olarak yeşil kırmızı renk görme eksikliği bulunan kişiler 12 görür! Monokromatik renk körleri hiçbir şey göremez.

Resimde görülen rakam 29'dur. Genel olarak yeşil kırmızı renk görme eksikliği bulunan kişiler 70 görebilir! Veya hiçbir şey göremez..

Resimde görülen rakam 74'tür. Genel olarak yeşil kırmızı renk görme eksikliği bulunan kişilerin tümü 21 görebilir veya göremez!

Resimde görülen rakam 45′tir. Genel olarak yeşil kırmızı renk görme eksikliği bulunan kişilerin tümü göremez!

Türkiye'de İlk ve Tek !

Türkiye'de ilk olarak Orhan Karakaşlar tarafından uygulanan MCS (Micro Current Stimulation) tedavisi ile, elektrik uyarımı ile Retinitis Pigmentosa (Tavuk Karası) göz probleminde %53 e varan iyileşme görülmektedir. Stargard Hastalığı tedavisinde ise iyileşme oranı %83'leri bulmaktadır. MCS Tedavisi; kapalı gözler üzerine uygulanan elektrotlarla, farklı frekanslarda çok düşük yoğunlukta elektrik akımı gönderilmektedir.